Akce Hororo

2. prosince 2012 v 13:14 | Auril |  > střípky
Ve Střípcích se připravte na hromadu mých výlevů napsaných v různých stádiích nálady. Obsah založen na skutečnosti, nicméně, které jeho části jsou nebo nejsou pravdivé... Vyberte si :)

Nápsáno roku 2010.

...

Zřejmě se tvářím jako odsouzenec, kterého vedou na popraviště. Jen jednu věc, jednu jedinou věc… rychle a čistě, bez zbytečných průtahů a rozmýšlení - lehce kývnu hlavou na znamení souhlasu. Jsem vážně tak naivní, nikdy to nedopadlo tak, jak jsem si přikázala, proč by mělo dnes?

Náhle z pomalého tempa alá hlemýžď zrychlím na vyšší rychlostní stupeň. Dáma, kráčející naproti mně, se této nenadálé změny lekne, klopýtne a lehce do mě vrazí. Co děláš babo!
"Promiňte," zašvitoří omluvně. Věnuji jí široký úsměv a za babu se v duchu omluvím. Ovšem výraz trestance je tu zpět, vidím totiž cíl své cesty - vchod do jámy lvové. Ach jo…
Vyjdu tři schody, na chvíli se zastavím a ohlédnu se. Zvažuji možnost zbabělého úprku, ale dobře vím, že dřív nebo později sem budu muset… Ach jo - můj oblíbený výraz pro všechno.

Vcházím. Zářivka na stropě nepříjemně poblikává. Odkudsi ke mně dolétne útržek známé melodie. Pokradmu se podívám doleva, doprava… nikdo si mě nevšímá - naštěstí.

Pár opatrných krůčků, rychlé vyběhnutí schodů vedoucích do patra… ještě kousek a budu tam… opět kradmý pohled na všechny strany, stále mi nikdo nevěnuje pozornost. Uff. Rychle prohlížím terén dokud mi pohled nezavadí o TO pro co jsem přišla. Povzbuzena prozatím zdárně probíhající akcí vyrazím jako ohař, který právě ucítil pach nebohé kořisti. Jeden, dva, tři… sedm dlouhých kroků, rychlý pohyb ruky… A mám tě!
Rychle se otočím a… do pytle, kdo to sem dal? Minule to tady určitě nebylo! Sakra!
Stojím a nerozhodně hledím na věc, která pro mě jisto jistě bude i dnes znamenat porážku. Natáhnu ruku a …

Vycházím na denní světlo. Ani nejsem moc naštvaná, spíš smířená.

Dnes odcházím se čtyřmi laky na nehty, leskem na rty, stíny na oči, krémem na ruce, hřebínkem, jakousi čistící vodou a tužidlem na vlasy. A to jsem si šla JEN pro šampón!!!

Sakra, šampón… já ho nekoupila. Ach jo.
...


Publikováno také na PP a auril.pise.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama