Vzteklá elegance

10. prosince 2012 v 20:12 | Auril |  > střípky
Ve Střípcích se připravte na hromadu mých výlevů napsaných v různých stádiích nálady. Obsah založen na skutečnosti, nicméně přikrášlen, které jeho části jsou nebo nejsou pravdivé... Vyberte si :)

Nápsáno roku 2010.

Občas mě chytají podivné manýry, které se projevují tím, že se snažím být za elegantní dámu. Tak tomu je i dnes. Je velmi brzy ráno a já vycházím z domu - černé kalhoty od kostýmku, elegantní kabátek téže barvy, světle šedý šál umně uvázaný kolem krku, nezbytné podpatky, vlasy stočené do hladkého drdůlku, důležitý výraz ve tváři a obrovský béžový kufr, který je těžký asi jako kráva těsně před porodem - "vrrrzzz, vrrrzzz… skříííp".

"Dobrý den," pozdravím sousedku, která právě venčí svého psího mazlíčka. Pokukuje po mně a zavazadlu, které za sebou s rachotem táhnu. Už, už vidím, jak jí ze rtů chce vyklouznout zvědavý dotaz na to kam jedu, co tam budu dělat, jak dlouho to budu dělat, případně co mám v kufru… Ovšem, když jejímu psovi přejedu nohu - ups - otočí se a kvačí směrem k domovu. Díky bohu tedy nevidí, že jsem dokázala přejet i svou vlastní nohu. Jak? Neptejte se, je mi to záhadou. "Skříííp, skříííp… vrz". Ach jo, kam se poděla má elegance? Nicméně nevzdávám se a dál si to, já i kufr, rachotíme po chodníku směr tramvaj. Co jiného mi zbývá, že?

Díky zvukům, které kufřisko vydává o nás po chvíli ví celé sídliště a já se tak právě stala jeho největší hvězdou. Z pod řas pokradmu sleduji své obecenstvo vykukující zpoza záclonek. No tak mi vrže kufr, booože.

"Vrrrz, vrrrz… skříííp."

Dalším hřebíčkem do rakve mé elegance je, když mi kufr uvízne mezi dvěma zaparkovanými auty a já celá zpocená, červená a vzteklá, tahám za držadlo a snažím se ho vyprostit. Kdyby mi nepomohl okolo jdoucí mladý muž, tahám tam za držadlo snad dodnes.

Ještě nikdy mi cesta na zastávku nepřipadala tak dlouhá.Publikováno i na PP a auril.pise.cz
Obrázek - Black-Nemesi
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chicabomb* Chicabomb* | Web | 12. prosince 2012 v 19:22 | Reagovat

Veľmi zaujímavý článok :) už len hádam čo je natom pravdy a co je domyslené :)
A taktiež sa mi veľmi páči ten názov čo si k tomu dala presne to tam sedí :)
Ten obrázok je tiež super :)

2 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 23. prosince 2013 v 14:55 | Reagovat

Hehe, takové ty příjemné situace :DD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama