Listopad 2017

> o čtení Krvavý duben

28. listopadu 2017 v 10:15 | Auril |  > o čtení
Pravý knihomol rád zneužije jakékoliv příležitosti, která mu přináší další důvody pro zakoupení nové knihy. A taková dovolená, to je přímo ráj pro nacházení důvodů. Například jedete do Albánie! Je tedy absolutně nemožné nepořídit si Krvavý duben!

Víte co? Pořiďte si ho, i když Albánii nemáte v plánu navštívit nikdy. Proč? Přečtěte si v recenzi. V krátké recenzi. Tahle knížka totiž nemusí být popisována mnoha slovy, tahle knížka se musí číst!

Krvavý duben, křehká kniha s hrozivým, tíživým a pro velkou část z nás nepochopitelným obsahem. Vypráví o krevní mstě. Absurditě života, realitě smrti a o bytí, které je celé podrobeno albánskému zvykovému právu Kanun. A vypráví toho ještě mnohem, mnohem víc.

Prozradím vám, že budete v rukách držet příběh, který vás donutí o něm skutečně přemýšlet, bez ustání jej ze všech stran převalovat a nakonec se s ním i nějak popasovat.

Varuji, že vaše myšlení člověka jiné kultury a mentality bude svádět boj s každou stránkou a tím, co mu řádky odkryjí.
Slíbím, že budete upřímně zděšeni, jakmile vám dojde, že tohle byla (je?) realita nedávných časů a život skutečných lidí.

A poradím…

Poznejte Ďorga. Mladého horala z plošiny, kterého dohnala sedmdesát let trvající krevní msta a s Kanunem žije.

Poznejte Besiana s Dianou. Spisovatele a jeho ženu, pro které jsou horalové legendárními hrdiny, fascinující podívanou a Kanun zajímavostí.

Poznejte Marka. Správce krve, pro kterého je Kanun nedotknutelnou autoritou a krevní msta živobytím.

Poznejte Krvavý duben, knihu, která je napsána tak správně, jak jen kniha může být!